Közalkalmazott felmondása

Ha máshol nem, hát itt meg lehet kérdezni
Avatar
becky

Közalkalmazott felmondása

Hozzászólás Szerző: becky »

Kedves Hozzáértők!

A segítségeteket szeretném kérni. Ma felmondtam a munkahelyemen egy másik állás miatt ahol minél előbb kellene kezdenem. A főnököm azt mondta, hogy mivel én mondtam fel, a felmondási idő addig tart míg nem találnak a helyemre másik gyógypedagógust. Ez lehet, hogy hónapokig is eltart mert jelenleg csak egy végzős gyp. hallgató van a környéken, akit meg amiatt nem alkalmazhatnak, mert még nem végzett.
Melyik törvény vonatkozik rám ebben az esetben?
Mennyi a felmondási idő? Lehet, hogy még hónapokig itt kell dolgoznom?

Előre is köszönöm!!!
Avatar
nanna

Re: Közalkalmazott felmondása

Hozzászólás Szerző: nanna »

Ajánlom tanulmányozásra az Új Munka trvkönyv-t, abban mindent megtalálsz. Mostanában nem néztem, de, ha nincs friss változás, akkor:
ha határozatlan idejű a kinevezésed, indokolnod sem kell (határozottnál igen!)
ha Kollektív Szerződés másképp nem szabályozza, a munkavállaló felmondása esetén 30 nap a felmondási idő, aminek a fele dolgoztatható le vele, a másik felével szabadon rendelkezik a munkavállaló
De még 1x mondom: tanulmányozd a Munka törvénykönyve aktuális verzióját )pl online jogtár)
Avatar
becky

Re: Közalkalmazott felmondása

Hozzászólás Szerző: becky »

Köszönöm! Elolvastam a törvényt, 30 nap a felmondási idő, ha nincs más rögzítve a szerződésben. Még az lenne a kérdésem, hogy végzős gyógypedagógus, levelezős hallgatót lehet e főállásban alkalmazni.
Avatar
nanna

Re: Közalkalmazott felmondása

Hozzászólás Szerző: nanna »

Csak azt tudom, hogy, ha valaki olyan szakot is tanít, amire nincs meg a végzettsége, akkor 5 éven belül meg kell szereznie a vonatkozó diplomát (de addig taníthatja), kivéve, ha ez idő alatt rendes nyugdíjba megy. Azt nem tudom, hogy ez csak a már diplomás újabb szakjára vonatkozik, vagy arra is, akinek még nincs diplomája. A szerződéshez kéne valamilyen diploma száma, ennek ellenére sokan dolgoznak ma is képesítés nélküliként, pl. informatikus tanít. Hiányszakma a gyógypedagógus bármely szakkal is. De ezzel az igazgatónak van gondja, nem háríthatja másra.
Avatar
Camron70

Re: Közalkalmazott felmondása

Hozzászólás Szerző: Camron70 »

akit meg amiatt nem alkalmazhatnak, mert még nem végzett.
Melyik törvény vonatkozik rám ebben az esetben? :x :x
Válasz küldése