ÖRVÉNYES 2010 - harmadik találkozó

Minden téma, gond, probléma megbeszélése ebben a topic-ba.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: ÖRVÉNYES 2010 - harmadik találkozó

Hozzászólás Szerző: hogabi »

A szállásra kérem sürgősen az igényeket elküldeni mielőbb. E-mail-ban tegyétek meg!
Szezon van és a szállásadó kéri az igényeket! Pillanatnyilag csak azt tudom leadni, ami eddig van, utána már nem lesz hely!
A jelentkezési lap határideje még nem járt le.
Köszönöm!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: ÖRVÉNYES 2010 - harmadik találkozó

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Köszönöm a jelentkezéseket, több szálló vendéget már nem tudunk elhelyezni!
Az előadásra viszont jöhet érdeklődő.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: ÖRVÉNYES 2010 - harmadik találkozó

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Program változás!

"Ha a csend beszélni tudna" című előadás elmarad

Helyette: http://www.csodabogarak.hu
BetűDiFix Játékcsalád régi és új tagjai
Előadó: Tománné Faragó Zita, gyógypedagógus
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Zsuzsi

Re: ÖRVÉNYES 2010 - harmadik találkozó

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Kedves Mindenki!

A jómúltkorában élénk vita folyt az integrációról, és amint olvastam a kezdőlapon lévő beszámolóban, Örvényesen sem volt másképp. Kaphatnánk-e mi, - "kívülállók" - valami információt arról, hogy milyen megegyezésre sikerült jutnotok, mert nagyon kíváncsi vagyok!
Előre is köszönöm!
Zsuzsi
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: ÖRVÉNYES 2010 - harmadik találkozó

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Zsuzsi!

Valóban élénk vita volt.... S,hogy mire jutottunk? Van, ahol jól működik, ahogyan elmondták, előadták.
De többségében nem megy a szekér. Nem megfelelő a vezetés, nincsen rá pénz, a fenntartók érdeke, hogy minél kevesebbe kerüljön az oktatás. Elkent fejlesztések, hamisított fejl.tervek,, dokumentumok stb..... Az ellenőrzés sem éppen a legmegfelelőbb, mert ezekről nem tudnak, nem néznek tüzetesen utána.
A gyerek meg csak van..............
Én így látom.
Élő példa volt a konferencián: egy édesanya mesélte, hogy a világért sem adná integrált osztályba értelmi sérült kisfiát. Kiharcolta, hogy szegregáltan járhasson, ahol kis közösségben, szeretetben tanulhat gyermeke.
Sajnos ezt szűk körben mesélte el, pedig jó lett volna ha sokan hallják ellenérveit az integrációt illetően.
Vita folyt arról is, hogy mi legyen a neve? Integráció vagy együtt nevelés? Szerintem nem az elnevezés a lényeg, hanem a súlyos probléma.

Ha az integráció, szegregáció szavakat magyarosítanánk, csak azt érnénk el, hogy mindenki, aki tudta eddig, hogy miről van szó, megzavarodna. Ezek a szavak körülhatárolt, pontosan megfogalmazható fogalmakat takarnak, míg a magyar megfelelő (Együtt-nevelés, külön-okítás) nem fedné le teljesen, hogy mire is gondolunk. Jól megszokott, bejáratott SZAKSZAVAKRÓL van szó, amelyek a többi nyelvben is világosan érthetőek (pl. német, angol). Ezek magyarításának a gondolata kb. olyan, mintha ezentúl az orvosi papírokon nem a latin szavak szerepelnének (amik, ismétlem, PONTOSAN lefedik a fogalmat magát)

Nem beszélve arról, hogy ha ezeket a fogalmakat magyarítani akarjuk, akkor a többi fogalmat is magyarítani kellene. Pl. rehabilitáció helyett mit alkalmaznánk? 'Fel-hozatal'?

De biztosan lesz aki élénken, színesen el fogja mondani micsoda remek dolog az integráció vagy inklúzió vagy együtt nevelés!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Zsuzsi

Re: ÖRVÉNYES 2010 - harmadik találkozó

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Kedves Gabi!

Köszönöm a részletes tájékoztatód. Én is dolgoztam időközben - levelet írtam dr. Hoffmann Rózsának, amiben kértem, hogy alsó tagozatban ne lehessen értelmi fogyatékos gyereket integrálni. Legalább amíg megtanul írni meg olvasni... Kértem ezt a gyerek és az "esélyegyenlőség" nevében. Elhiszem, hogy néhány helyen működhet ez a rendszer, de a többség ellenáll, vagy nem mond igazat. Mert ki meri bevállalni a mai körülmények között, hogy beletörött a bicskája?!
A témával kapcsolatos további nézeteim már részleteztem a múltkori vitában.

A szakszavakról csak annyit, hogy bár én utálom az idegen elnevezéseket, az integráció és társai annyira frappánsak, hogy tényleg nem helyettesíthetők megfelelő, egyértelmű magyar szóval. És abban is igazad van, hogy csak összezavarna mindenkit a kísérletezgetés. Gondoljunk csak arra, mennyi elnevezés volt, mire megmaradt az sni. Egyébként meg attól nem lesz szebb a menyasszony, ha más nevet adunk neki!!!

Zsuzsi
Avatar
Zsuzsi

Re: ÖRVÉNYES 2010 - harmadik találkozó

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Kedves Egyesületi Tagok!

Örvényes kapcsán felvetődött bennem néhány gondolat, amit nem tudok magamban tartani. Leszögezem, hogy nem kívánok megsérteni, sőt sértegetni sem senkit, mindössze azt kérem, gondolkodjatok el rajta, hogy mit látnak a "kívülállók"!

Csak néhány hónapja vagyok fenn a Fórumon, de egyre jobban elkeserít, amit tapasztalok. Néhányan közületek elindítottak egy nagyszerű kezdeményezést, amit Magyar Fejlesztőpedagógusok és Gyógypedagógusok Nemzetközi Szakmai Egyesületének neveztek el, és amihez, az én képzeletem szerint az ország legjobb gyógypedagógusai és fejlesztő pedagógusai csatlakoztak. Én többek között azért nem, mert csak egy mezei tanárnak éreztem magam, akinek nincs helye a nagyok közt. Példaképnek tekintettelek benneteket, akiktől sokat lehet majd tanulni. Amit azonban az elmúlt időszakban tapasztalnom kellett, kételyekkel tölt el.

Az egyik, hogy rengeteg megválaszolatlan kérdés marad a Fórumban, olyanok, amikre tudnotok kellett volna a választ, mégsem vettétek a fáradságot, hogy írjatok rá néhány sort. Pedig mivel a bejelentkezéseitek rendszeresek, azt kell, gondoljam, az időtökből futná erre is. (Tisztelet a 2-3 kivételnek!)

A másik: van, aki olyan hangnemet engednek meg magának, amit ember nem tehetne meg! Lehet, hogy sok ostobának tűnő kérdés hangzik el, de akik hozzánk fordulnak, azoknak ez a probléma. Csak remélni merem, hogy a gyerekkel nem ilyen a stílusa! Hogy kijön a sodrából?! Velem is gyakran előfordul, de ha írni akarok, van időm megvárni, amíg lehiggadok. Egyébként meg hol keressenek választ a bajaikra?! A hentesnél?! Vagy a kéményseprőknél?! És akkor itt miről lehet érdeklődni?! Arról, hogy hol lehet olcsón krumplit kapni?! Vagy tűzpiros körömcipőt?!

Aztán van, aki nyíltan bevallja, hogy nem túl produktív az oldalon, de a vezetőségi tagsághoz ragaszkodna. Miért is? Gittegyletté fogjátok degradálni így az Egyesületet! Az nem tagság, ha befizetem a tagdíjat! Az a tagság, ha dolgozom a kitűzött célokért!!!

Legjobban azonban az keserített el, amit az örvényesi találkozóról olvastam a Fórumon, Gabi beszámolójában. „Élénk vita folyt…” mondja. Az élénk vita a fórumon már rég lezajlott. Véleményem szerint ennek alapján kellett volna egy egységes határozatot hozni a többség nevében az integrált oktatás buktatóiról, és hatékony megoldásokat keresni a továbblépéshez, amit aztán el kellett volna juttatni az oktatás felső vezetéséhez. Legalábbis én erre számítottam! Amennyiben ez nem történt meg, ne is panaszkodjatok! Mert egyenként hiába harcolunk, ránk sem hederítenek, de ha egy hivatalos, országos egyesület teszi ugyanezt, biztos felfigyelnek rá – és talán tesznek is valamit!!!

Kérlek, vegyétek már észre, hogy ezzel a mentalitással ellehetetlenítitek annak a pár embernek a munkáját, aki valóban szívvel-lélekkel dolgozik azon, hogy a gyerekeknek – és nekünk is – jobb legyen!!!

Zsuzsi
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: ÖRVÉNYES 2010 - harmadik találkozó

Hozzászólás Szerző: hogabi »

http://naplo-online.hu/kultura_es_oktat ... e#comments

Katasztrofális helyzet címmel olvashatjátok a tudósítást a két napról.


Kedves Fórumtársak!

Alább Zsuzsi nevű olvasónk írt egy kis vitaindítót.
Kérek mindenkit, hogy a reakcióit, indulatait, ne rajtam vezesse le! Itt a fórum, az elégedetlenkedők itt tegyék meg hozzászólásaikat!
Az más, ha érdeklődő levelet kapok intelligens hangnemben. Arra válaszolok is.

Köszönöm!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Zsuzsi

Re: ÖRVÉNYES 2010 - harmadik találkozó

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Való igaz! Ne Gabit háborgassátok, mert ő nem felelős az én véleményemért, és igazából nem tud rólam többet, mint Ti! Tőled pedig, Gabi, itt kérek bocsánatot, hogy ennyi kellemetlenséged támadt miattam. Egyébként meg a célom az volt ezzel az egésszel, hogy a hibákra felhívva a figyelmet, még hatékonyabbá tegyem ezt az oldalt, mert amit itt a vezetőitek csinálnak (Gabi, Zoltán és még néhány egyesületi tag), az szuper jó!!!
Zsuzsi
Válasz küldése