SNI középiskolai továbbtanulási esélyek

Minden téma, gond, probléma megbeszélése ebben a topic-ba.
Avatar
dandav
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008.03.05. 16:33
Tartózkodási hely: Szombathely

SNI középiskolai továbbtanulási esélyek

Hozzászólás Szerző: dandav »

Boldog új évet Mindenkinek! SNI tanulók középiskolai felvételével kapcsolatos tapasztalatokat szeretnék Tőletek! Tudtok valamilyen előírást a több tantárgy értékelése alól felmentett tanulók felvételi módjáról, esélyeiről? Amennyiben alig van osztályozott tantárgya, eséllyel indulhat középiskolai felvételin? Ha van tapasztalatotok, kérlek, osszátok meg velem. Tudok segíteni valahogy a tanítványomnak???? Köszönöm, dandav
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: SNI középiskolai továbbtanulási esélyek

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Szia Dóra!
Csodálkozom, hogy van felvételi középiskolában, mert a környékünkön nincsen, néhány iskola felvételi elbeszélést tart.
Szerintem a felvételin közölni kell, hogy mi a problémája a gyereknek, ill. a felvételi papíron jelezni kell, mi a baj? Meg attól is függ, hová jelentkezik? Szakiskolában NINCSEN felmentés semmiből. A törvény előírja ugyan, de a pincérnek kell az idegennyelv, a szakácsnak számolni kell stb....
Milyen suliba akar menni a gyerkőc? (ha nem titok)
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
dandav
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008.03.05. 16:33
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: SNI középiskolai továbbtanulási esélyek

Hozzászólás Szerző: dandav »

Szia Gabi! Azt hiszem rosszul fogalmaztam. Nem szóbeli felvételire gondoltam, hanem a szokásos, érdemjegyek általi felvételére/elbírálásra. Hogyan bírálják el azt a gyermeket, akinek alig van osztályzata, a többihez képest? Eleve hátrányban van? Előítélettel kezelhetik, hiszen egyértelmű, hogy problémája van, azért van felmentve. Tehát ha nincs törvényi segítség, az elbírálásban - még a feltételezett jó szándék esetében is - hátránnyal indul, hiszen a probléma nyilvánvaló: mat. magy, nyelv felmentése nem véletlen. Ugyanakkor az említett tanítványomnak mindene a sütés-főzés és alig van a cukrászoknál felvételi hely. Pedig itt lenne esélye, kedve, motiváltsága, szóval ha valakinek fontos, akkor pont annak a gyereknek, akinek beszűkültek a képességei a többféle választásra. Aggódom ezért a kislányért, gondoltam valami tapasztalatot tudtok írni. Köszi. Remélem jól vagy! :)
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: SNI középiskolai továbbtanulási esélyek

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Dóri!
Kösz jól vagyok! :)
Nos én a te helyedben azt tenném, hogy az adott iskola igazgatójával beszélnék. ( Gondolom a környéken van a suli. ) El kellene neki mondani mi a probléma. Mi felvesszük az ilyen tanulókat, sőt érettségit is kapnak vagy technikumi végzettséget. Persze kap segítséget is, de az igazgatónak tudnia kell milyen a tanuló. Úgy gondolom a magyar és a helyesírás nem gond, de matek..... hát? Segédeszközöket használhatnak a tanulók órán és vizsgán is. Szakmánál szakmai számítás van, ezeket az akadályokat könnyeben vészelik a tanulók, ha fejlesztést is kapnak mellé.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
zohaa

Re: SNI középiskolai továbbtanulási esélyek

Hozzászólás Szerző: zohaa »

Eddig sem gondoltam, hogy a gyógyszer megoldás, de kicsit örülök, hogy ez most ki is derült!!
Válasz küldése